↑ Powrót do Spektakle

Grupa T_ART: Merylin Mongoł

Merylin 1 strBohaterowie sztuki mieszkają w małym, robotniczym miasteczku, w którym każdy dzień wygląda tak samo. W tym nudnym, przewidywalnym życiu każdy wydaje sie mieć jedno marzenie – zażyć lepszego świata. Nadzieją okazuje się być nowy lokator, świeżo upieczony inżynier, który przyjeżdża do pracy prosto z Leningradu. Jest ambitny, zapalony do działania, chce odmienić życie i myślenie ludzi.

Konfrontacja tych dwóch różnych światów sprawia, że nieco zakurzone emocje i sentymenty odżywają na nowo. Rozpacz miesza się z pożądaniem, beznadzieja z powoli rodzącą sie miłością, naiwność z brutalnością. W tej mieszance uczuć i przeżyć każdy bohater zostaje doprowadzony do ekstremum, po którym już nic nie będzie takie samo. A wszystko w obliczu zapowiedzianego przez wróżkę końca świata…

„Merylin Mongoł” to spektakl ascetyczny, zbudowany na minimalizmie scenicznym. Główną rolę grają tu więc emocje, przemiany w bohaterach. Podkreślone muzyką i odpowiednim światłem, odkrywają przed widzem bolesną i uniwersalną prawdę, od której każdy po trochu ucieka.

 

Nikołaj Kolada, „Merylin Mongoł“ w tłumaczeniu Jerzego Czecha

Opieka reżyserska: Radosław Matuszak

Reżyseria świateł: Andrea Brendel

 

Obsada:
Inna – Nina Dudziak
Olga – Joanna Sobocińska
Aleksy – Łukasz Krajewski
Michał – Jakub Ignasiak

Dodaj komentarz