↑ Powrót do O Festiwalu

OFTS 2015

 

ofts V BaneryV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich
10-12 lipca 2015 r.
Teatr Collegium Nobillium

Hasło: Tożsamość

My – studenci, członkowie grup teatralnych, artyści. Czy takie „My” rzeczywiście istnieje? W czasie piątej, jubileuszowej edycji Festiwalu będziemy szukać wspólnej (lub wspólnych) tożsamości twórców sceny niezawodowej. Między spektaklami nie uciekniemy od pytań: czy „studenckość” jako kategoria artystyczna ma dziś jeszcze rację bytu, czy istnieje szansa na zjednoczenie środowiska oraz czy w dotychczasowej formule OFTS spełnia jeszcze swoją pierwotną rolę wobec widzów i twórców. Mając nadzieję na odnalezienie tego, co nas łączy, przy poszanowaniu istotnych różnic, będziemy się jednak cieszyć samym faktem spotkania i doświadczania sztuki teatru.

Jury

Małgorzata Głuchowska
Małgorzata Głuchowska

Reżyserka teatralna, dramaturżka, autorka filmów animowanych. Absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu na Akademii Teatralnej w Warszawie. Zadebiutowała w czerwcu 2009 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie spektaklem „Śmierć i dziewczyna. Dramaty księżniczek“ na podstawie Elfriede Jelinek. Zrealizowała takie spektakle jak: „Lemoniadowy Joe“, „Córeczki“, „Jak nie teraz, to kiedy, jak nie my, to kto?”, „Pro An(n)a”. Współpracuje z Teatrem im.  Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu, Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz z Teatrem Miejskim w Gdyni. W 2013 r. miała miejsca premiera napisanej i wyreżyserowanej przez nią sztuki „Kalina” w Teatrze Polonia – monodramu o Kalinie Jędrusik z Katarzyną Figurą w roli tytułowej. W Jury OFTS-u od 2013 roku.

Karolina Kazoń

Karolina Kazoń

Aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz Teatru Wolandejskiego. Absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Za role Klary w „Ślubach” i Fruzi w „Damach i Huzarach” otrzymała Nagrodę ZASP-u na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Zadebiutowała na scenie Teatru im. J. Słowackiego rolą Anki w spektaklu „Ziemia Obiecana” w reż. W.  Kościelniaka, z którym współpracowała także w Teatrze Dramatycznym w Warszawie przy „Operetce” wg Witolda Gombrowicza. Obecnie występuje m.in. w „Maskaradzie”, „Braciach Dalcz i S-ka”, „Karnawale”, „Pinokiu”. Od marca 2015 roku współpracuje z krakowskim Teatrem Barakah, gdzie występuje w kabarecie „Noce Waniliowych Myszy”.

Tomasz Szczepanek

Tomasz SzczepanekAbsolwent Wydziału Reżyserii warszawskiej Akademii Teatralnej. Przedtem studiował arabistykę i stosunki międzynarodowe, dziś bada estetyczne aspekty doświadczenia psychodelicznego w ramach studiów doktoranckich w Instytucie Filozofii na UW. Wieloletni asystent Agnieszki Glińskiej, z którą obecnie współpracuje jako konsultant literacki w Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza w Warszawie.

 

 

 

Komitet Honorowy

Katarzyna Herbert

Barbara Borys-Damięcka

Jarosław Gugała

Andrzej Strzelecki

Marcin Pałys

Dodaj komentarz